بیوسان برای متخصصان

برنامه ها و دوره های کمک به بیمار

برنامه های کمک به بیمار

کاردرمانی یکی از روش های کمک کننده در بهبود وضعیت بیمار است. به وسیله کاردرمانی به بیمار آموزش داده می شود که علی رغم مشکلات و ناتوانی های ایجاد شده، بتواند تا حد ممکن کارهای روزمره خود را انجام دهد. در این راه انجام مشاوره تغذیه و رعایت یک الگوی غذایی کامل و متعادل برای کمک به وضعیت این بیماران حائز اهمیت است. همچنین در دسترس بودن سالن-های ورزشی حفاظت شده، انجام فیزیوتراپی برای بیماران و آموزش تمرینات یوگا جهت کاهش استرس از ضروریات برنامه های کمک به بیماران است.
برگزاری کلاس های آموزش به بیماران جهت نحوه تزریق دارو و محیطی مناسب جهت انجام تزریق از جمله وظایف برنامه های نرسینگ می باشد. تهیه بسته های مناسب جهت حمل دارو با رعایت کنترل زنجیره سرما ضروری است.

راهنمای تزریق آسان سانریف

کتاب پیش رو توسط بخش امور پزشکی (واحد حمایت از بیماران) شرکت بیوسان فارمد تهیه شده و به صورت رایگان در اختیار افراد مبتلا به ام اس قرار می گیرد.
در این راهنما علاوه بر معرفی و تشریح مکانیزم وعملکرد داروی سانریف، موارد منع مصرف دارو، عوارض جانبی، نحوه مصرف دارو، نحوه نگهداری و سایر مطالب مفید برای بیماران، خصوصا مبتلایان به ام اس تشریح شده است.

brochure2
brochure22

راهنمای واکسن پنجگانه (پنتاوالان)

این راهنما که از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار کارکنان درمانگاه ها و مراکز بهداشتی قرار گرفته است شامل دو بخش است:
بخش اول در مورد جنبه های کلیدی به کارگیری واکسن پنجگانه پنتاوالان توضیح داده است و در بخش دوم به پرسشهای رایج در مورد واکسن پنجگانه توسط کارشناسان پاسخ داده شده است.