خط تولید

خط تولید و ظرفیت محصولات بیوسان

تولید API داروهای پپتیدی

امروزه استفاده از پپتیدها بعنوان داروهای جدید با توجه به قدرت اثر بالا، ریسک خطر و عوارض جانبی پایین و حصول نتایج درمانی مناسب رو به افزایش می باشد و تاکنون بیش از ۶۰ نوع پپتید بعنوان دارو توسط شرکت های معتبر دارویی تولید و در سطح جهانی عرضه شده است. لازم بذکر می باشد که در ده سال اخیر سرعت تایید داروهای پپتیدی نسبت به سایر داروها از طرف سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) دو برابر سایر داروها بوده است، گستره خدمات و محصولات شركت بیوسان فارمد در فرآورده های پپتیدی تاکنون سنتز داروهای اپتی فیباتاید و اکترتاید بوده که البته در سند چشم انداز شرکت این سبد محصولات برای خانواده داروهای پپتیدی به بیش از 12 داروی پپتیدی خواهد رسید.

تولید داروهای هازاردوس

داروهای پر خطر (hazardous) و شدید الاثر (High Potent) به داروهایی اطلاق می شود که مقادیر خیلی پایین آن ها میتوانند باعث ایجاد اثراتی از جمله اثرات فارماکولوژیک ، سرطانزایی، تراتوژنیسیته، اختلال در سیستم تولید مثل و زایایی بدن، مسمومیت در اعضا با دوز های پایین، سمیت ژنتیکی شوند. به طورکلی سمیت بالای داروهای پرخطر و الزامات تولید، آنالیز و نگهداری آنها از محدودیت های اصلی تولید این داروها به شمار می رود و مستلزم استفاده از تجهیزات خاص میباشد و همین امر باعث محدود بودن تعداد تولید کنندگان این گونه دارو ها شده است.
شرکت بیوسان فارمد با بهره گیری از پیشرفته ترین ماشین آلات تولید و تکنولوژی ایزولاتور برای تمام مراحل تولید که علاوه بر حفظ کیفیت محصول، ایمنی و سلامت پرسنل و محیط زیست را تضمین میکند و نیز با بهره گیری از فضاهای کلاسه بندی شده استاندارد و فراهم نمودن سیستم شستشو و استریل کردن کاملا مکانیزه SIP و CIP جهت جلوگیری از تماس پرسنل با بقایای دارویی، این امکان را ایجاد کرده است که این محصولات را در فرمهای دارویی ویال و سرنگها ی از پیش پر شده (PFS) به صورت مایع و همچنین فریز درای شده و منطبق با cGMP و سایر استانداردهای روز دنیا تولید نماید.

علاوه بر این از آنجا که سلامت و ایمنی کارکنان جزو اولویت های اصلی شرکت بیوسان می باشد در سایت های تولیدی شرکت ، کمیته حمایتی جهت استقرار و ارتقا بخشیدن به ایمنی کارکنان و محیط زیست تشکیل شده است. دستورالعمل های HSE بر اساس آخرین قوانین بین المللی توسعه یافته و اجرای آنها در سایت های تولیدی و تحقیق و توسعه اجرا میشود. این دستورالعمل ها شامل مدیریت سیستم HSE ، ایمنی پروسه تولیدی، مدیریت بحران و گزارش حوادث ، نظارتهای بهداشتی، محدودیتهای تماس های شغلی با مواد شیمیایی، در نظر گرفتن تجهیزات لازم برای حفظ و تضمین سلامت و ایمنی فرد ، محصول و محیط زیست میباشد.

تولید API داروهای بیوسیمیلار ( درچهار خط مجزا)

در پروژه بیوسیمیلار با استفاده از دانش روز جهانی، با استفاده تجهیزات استاندارد مورد تایید مراجع بین المللی و استفاده از خطوط تمام اتوماتیک فیلینگ دسته ای از محصولات به نام محصولات بیوسیملار تولید و به بازار عرضه می گردد. این مهم با بکارگیری نیروهای متخصص و با تجربه، آینده ای روشن را پیش روی شرکت بیوسان و بازار داخلی و بازارهای بین المللی ترسیم می-نماید. در سایت و بخش فرمولاسیون و فیلینگ بیوسیملار انواع مختلفی از محصولات بیوسیملار و مونوکلونال آنتی بادی مورد نیاز بازارهای داخلی و خارجی در اشکال مختلفی مانند ویال، سرنگ و کارتریج تولید و در بخش های مربوطه، بسته بندی نهایی شده و وارد بازار می گردد.
در حال حاضر واکسن پنتاوالان بیوسان فارمد در سرنگ های پریفیلد (PFS) پر میشود. با استفاده از خط فیلینگ بیوسان فارمد در شهرک دارویی برکت، امکان فیلینگ واکسن در ویال نیز فراهم خواهد شد. به همین دلیل، این شرکت نه تنها حدود 6 میلیون دوز واکسن پنتاوالان مورد نیاز سالانه کشور را تامین خواهد کرد بلکه قابلیت تولید چندین برابر آن بمنظور صادرات به کشورهای منطقه را نیز خواهد داشت. 
شرکت بیوسان و هولدینگ دارویی برکت فعالیت گسترده ای بر روی واکسن ها انجام داده و بعنوان تنها تولیدکننده واکسن پنتاوالان در ایران این محصول را تولید می نمایند. با توجه به داشتن تجهیزات به روز، دانش کافی تولید و نیروی انسانی متخصص و متعهد در مجموعه شرکت بیوسان فارمد، امید است در آینده ای نزدیک بخش قابل توجهی از مارکتینگ داخلی و صادرات را به خود اختصاص دهد.