راهنمای بیماران

اطلاعات و فایلهای راهنمای محصولات برای بیماران

راهنمای بیماران

عدم تعادل درحین راه رفتن، لرزش، ناپایداری در راه رفتن، سرگیجه، حرکات ناگهانی اندامها، عدم هماهنگی بدن و ضعف از جمله عوملی است که مبتلایان به بیماری ام.اس را از حضور در عرصههای اجتماع باز میدارد. ام اس بیماری التهابی است که در آن غلاف‌های میلین سلول‌های عصبی در مغز و نخاع آسیب می‌بینند. اگرچه علت بیماری مشخص نیست اما مکانیزم اصلی آن آسیب زدن توسط سیستم ایمنی بدن و یا اختلال در سلول‌های تولیدکننده غلاف میلین است. دلایل این بیماری شامل عوامل ژنتیکی و عوامل محیطی مانند عفونت است.

راهنمای تزریق آسان سانریف

کتاب پیش رو توسط بخش امور پزشکی (واحد حمایت از بیماران) شرکت بیوسان فارمد تهیه شده و به صورت رایگان در اختیار افراد مبتلا به ام اس قرار می گیرد.
در این راهنما علاوه بر معرفی و تشریح مکانیزم وعملکرد داروی سانریف، موارد منع مصرف دارو، عوارض جانبی، نحوه مصرف دارو، نحوه نگهداری و سایر مطالب مفید برای بیماران، خصوصا مبتلایان به ام اس تشریح شده است.

brochure2
brochure22

راهنمای واکسن پنجگانه (پنتاوالان)

این راهنما که از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اختیار کارکنان درمانگاه ها و مراکز بهداشتی قرار گرفته است شامل دو بخش است:
بخش اول در مورد جنبه های کلیدی به کارگیری واکسن پنجگانه پنتاوالان توضیح داده است و در بخش دوم به پرسشهای رایج در مورد واکسن پنجگانه توسط کارشناسان پاسخ داده شده است.